כמה עובדים העסק שלנו צריך

מדריך קצר להחלטה חשובה

כמות עובדים אופטימלית בעסק

חשוב להבין שבכל עסק, ארגון או חברה כמות העובדים הנדרשת שונה אך החוקיות של אפקטיביות העובדים זהה. הכלל אומר ככה: ככל שיהיו יותר עובדים באותה מחלקה בעסק, והאחריות לביצוע העבודה תחולק בין מספר גדול יותר של עובדים כך גם האפקטיביות והתפוקה של כל הצוות יפחתו.

ההשלכות של הרבה עובדים בצוות

חשוב לשים לב שאנחנו לא מעמיסים על העסק / הצוות שלנו יותר מידי עובדים. מספר העובדים צריך להיות מדויק, באופן כזה שהאחריות לביצוע התפקיד תחולק באופן די שווה בין כל העובדים ולכל עובד יהיה את תחום האחריות האישית שלו ושל תפקידו, אחרת התפוקה של העובדים תרד כתוצאה מריבוי כוח האדם בתפקיד X.

איך נדע כמה עובדים העסק שלנו צריך?

נבדוק לפי התכנית עסקית ומטרות של העסק, כמה עובדים נדרשים כדי להגיע ליעד שהגדרנו.
היעד יכול להיות:

מספר שיחות ביום, מספר מכירות יומי, מספר מנות יומי (אם מדובר במסעדה), זמן ממושך לביצוע פעולה מסוימת ועוד. לפי נתונים אלה נקבל החלטה כמה עובדים עלינו להעסיק.

דוגמא מהחיים

פיצרייה שהגדירה לעצמה כיעד לצמצם את זמני הגעת המשלוחים לביתם של הלקוחות שלה בכ20 דקות. תחילה המנהל עבד עם שלושה עובדי מטבח ושלושה שליחים לאחר התוכנית העסקית הוא הוסיף למטבח תנור נוסף שיוריד משמעותית את זמן ההכנה של הפיצות והוסיף עוד 2 שליחים למערך המשלוחים שלו.

לאחר שהוא עשה את הפעולות האלה הוא ראה שזמן ההמתנה למשלוח ירד בכ40 דקות 
ולכן הוא החליט שהוא מוסיף למערך המשלוחים שלו רק עוד שליח אחד ולא 2 כמו שעשה בהתחלה.

לסיכום

תקצו מספר מדויק של עובדים בעסק וחלקו תפקידים כך שכל עובד יקבל תחום אחריות אישי. אם אתם צריכים עזרה בניהול נכון של כוח האדם בעסק השאירו פרטים למחלקת הייעוץ והליווי שלנו.

רוצים לקבל מאמר חדש בכל שבוע למייל או לוואטצאפ? השאירו פרטים ותיהנו מתוכן חינמי וחיוני לקידום העסק שלכם!

שתפו את המאמר

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin

תוכן עניינים

טופס התקשרות

פייסבוק

תעקבו אחרינו בפייסבוק אנחנו תמיד מעדכנים תוכן איכותי חדש באתר

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אתכם...

סוגי מטרות עסקיות

סוגי מטרות עסקיות

ללא מטרות יהיה מאוד קשה למדוד את התקדמות ואפקטיביות העסק. שאנחנו מתקדמים לעבר המטרות שהצבנו, העסק שלנו אפקטיבי יותר. אם עוד לא קראתם את המאמר בנושא מטרות ויעדים, זה הזמן לקרוא! במאמר הזה נדבר על שלושת סוגי המטרות המרכזיות בעולם העסקים.

קרא עוד »
מהו מיצוב

מהו מיצוב של מותג

המיצוב שלכם יכול להרים את העסק שלכם למעלה או להוריד אותו למטה. במאמר נדבר על המושג "מיצוב", על החשיבות שלו בתהליך השיווקי של העסק ונלמד כיצד יוצרים מיצוב חיובי לעסק לפי הדרישות שלנו.

קרא עוד »