קניית עוקבים באינסטגרם

יתרונות וחסרונות

הקדמה

פתחתם עמוד אינסטגרם, השקעתם בפוסטים איכותיים, מעוצבים ובעלי ערך, ועדיין העוקבים שלכם בקושי עולים. זה השלב שבו אנשי הדיגיטל למיניהם יציעו לעלות לכם את העוקבים באופן משמעותי ומהיר. יש הרבה שקוראים לזה "קניית עוקבים". במאמר הזה נדבר על היתרונות והחסרונות של קניית עוקבים באינסטגרם.

איך זה עובד

התהליך בדרך כלל עובד בעזרת תוכנה/אפליקציה צד ג' שעושה דבר פשוט, קודם כל מתחברים לפרופיל שלנו מתוך התוכנה ולאחר מכן התוכנה מתחילה לעקוב אחרי מלא מלא מלא פרופילים מכל העולם.

וכאן נכנס לתמונה חוק המספרים הגדולים, ככל שהמערכת תעקוב אחרי יותר פרופילים כך יגדל הסיכוי שהם יחזירו לכם עוקב ויעלו לכם בפרופיל את כמות העוקבים, לאחר שהפרופילים מחזירים לכם עוקב התוכנה תוריד את העוקב מהפרופיל באופן אוטומטי כדי לשמור על יחס עוקבים-נעקבים חיובי (שאתם תעקבו אחרי מספר קטן יותר מהעוקבים שלכם).

חסרונות

עד פה נשמע מציון נכון? אז זהו שלא בדיוק, בסופו של דבר בשורה התחתונה העמוד אינסטגרם שלנו הוקם במטרה למכור ללקוחות שמתעניינים או עשויים להתעניין במוצרים או בשירותים שלנו.

הבעיה בתוכנה הזאת היא שהיא עוקבת אחרי אנשים בדרך כלל לא רלוונטים בכלל לעסק שלנו, למוצרים שלנו, לתרבות שלנו ולמדינה שלנו.

זה אומר כשאנחנו נרצה לפרסם מוצר או שירות שלנו באינסטגרם או אפילו לבנות קהילה ולפרסם תוכן, לא יהיו מעורבויות בפוסטים כי העוקבים שלנו לא יבינו במה מדובר (כי הם לא קהל היעד שלנו).

ויותר מזה, האלגוריתם של אינסטגרם מציג את הפוסטים שלכם רק ל5%-10% מהעוקבים שלכם, מה שאומר שיכול להיות שהעוקבים הרלוונטים שלכם בכלל לא יראו את הפוסטים שלכם וכך תפספסו הרבה לקוחות פוטנציאלים.

חסרון נוסף הוא בזבוז הכסף הנדרש בתהליך קניית העוקבים, בדרך כלל האנשים שיסכימו לעשות את זה, ידרשו סכומי כסף שבסופו של דבר לא יניבו תוצאות (ROI נמוך).

יתרונות

היתרון הבולט הפעולה הזאת היא גם הסיבה שמלכתחילה אתם תשקלו לקנות עוקבים, והיא שהדף שלכם יראה פעיל ומוצלח וכך יגרום לעוקבים רלוונטים לעקוב גם כן.

יש פה פן פסיכולוגי – עמוד אינסטגרם בעל הרבה עוקבים יגרום לעוקבים חדשים להרגיש שהוא עמוד מעניין, בנוסף יש פה חלק סמוי של לחץ חברתי מסוים, ולכן היתרון הגדול פה הוא כמות העוקבים שעולה בקצב מהיר יחסית.

לסיכום

תיקחו בחשבון את החסרונות והיתרונות שבאים עם קניית העוקבים המזויפים. תשאפו תמיד להגיע לעוקבים אמיתיים שיהיו מעורבים בפוסטים שאתם מעלים גם אם זה יקח לכם יותר זמן ומשאבים (כסף לשיווק אמיתי)
כי בסופו של דבר העמוד שלנו נועד למכור והקהל שלנו נועד לקנות ולכן עם עוקבים מזויפים המטרה שלנו מתפספסת.

רוצים לקבל מאמר חדש בכל שבוע למייל או לוואטצאפ? השאירו פרטים ותיהנו מתוכן חינמי וחיוני לקידום העסק שלכם!

שתפו את המאמר

Facebook
WhatsApp
Email
LinkedIn

תוכן עניינים

טופס התקשרות

פייסבוק

תעקבו אחרינו בפייסבוק אנחנו תמיד מעדכנים תוכן איכותי מעולם העסקי

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אתכם...