מוטיבציה לעובדים

הדרך הטובה ביותר לתמרץ עובדים

על מה נדבר

חלק ניכר מההצלחה של העסק בנוי על מערכת העובדים של העסק, הבעיה היא שימור המוטיבציה של העובדים לאורך זמן. לאורך השנים חוקרים ניסו לפענח את הנוסחה למוטיבציה בקרב בעובדים. במאמר הזה נדבר על הדרך הטובה ביותר לתמרץ את העובדים ולהעלות להם את המוטיבציה בביצוע תפקידם.

מהי מוטיבציה

מוטיבציה הינה מכלול תהליכים פנימיים אשר דוחפים את האדם לביצוע מטרה מסוימת מתוך רצון פנימי. מוטיבציה באה לידי ביטוי באנרגיה בכוונה ובהתמדה של אותו אדם שיש לו מוטיבציה בעת ביצוע המטלה.

איך יוצרים מוטיבציה לעובדים

מחקרים מראים שעובדים שקיבלו מילה טובה, אות הערכה ומחמאות היו בעלי מוטיבציה ושביעות רצון גבוהה יותר כלפי עבודתם מאשר עובדים שקיבלו רק העלאה בשכר.

תחושת החשיבות של העובד חזקה יותר מכל תגמול כספי שהוא יקבל. תפקידו את המנהל הוא להעלות את ערכם וחשיבותם של עובדיו, על ידי שיבוח, נתינת מחמאות ומילה טובה באופן ספציפי ואינדיבידואלי לכל עובד.

מעבר למילה טובה ונתינת מחמאות לעובדים, המנהל צריך בכל יום לעשות שיחה עם העובדים שלו, בשיחה הוא צריך להעלות את הערך של העסק/החברה ותפקיד העובדים בפרט בעיני העובדים שלו.

ככל שהעובדים יבינו טוב יותר שהם נמצאים במקום עבודה מצוין שיכול להעניק להם ביטחון וצרכים אישיים, ולתפקיד שלהם יש חשיבות גדולה בתוך הארגון, הם יתפסו את עצמם כבעלי ערך גבוה וזה יגרום למוטיבציה שלהם לעלות.

מעבר לזה, רצוי לעשות אחת לכמה חודשים או שבועות, יום גיבוש לחברי הצוות בארגון, לבני אדם יש צורך מסוים להיות חלק ממשהו, חלק מקבוצה. תחושת השייכות לקבוצה מסוימת יכולה לעורר בעובדים קשר פנימי בין הקבוצה לארגון שבעזרתו התגבשה הקבוצה.

לסיכום

חשוב לזכור שבסופו של דבר העובדים שלנו הם בני אדם בעלי רגשות ויכול להיות מצב שלפעמים העובד לא במיטבו דבר העלול להוביל להורדת התפוקה שלו, במקרים מסוימים אנחנו בתור המנהלים צריכים להיות אנושיים, יחד עם זאת עלינו לשאוף תמיד שהעובדים שלנו יעבדו עם מוטיבציה גבוהה.

עובד עם מוטיבציה גבוהה יפיק את המקסימום מהיכולות שלו בעמת מילוי התפקיד שלו בעסק, לכן חשוב להקפיד על זה. אני רוצה להזמין אתכם למחלקת הקורסים שלנו, שם תוכלו למצוא סדנאות וקורסים המועברים לעובדים בארגון במטרה להעלות את המוטיבציה של העובדים.

רוצים לקבל מאמר חדש בכל שבוע למייל או לוואטצאפ? השאירו פרטים ותיהנו מתוכן חינמי וחיוני לקידום העסק שלכם!

שתפו את המאמר

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב linkedin

תוכן עניינים

טופס התקשרות

פייסבוק

תעקבו אחרינו בפייסבוק אנחנו תמיד מעדכנים תוכן איכותי חדש באתר

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אתכם...

סוגי מטרות עסקיות

סוגי מטרות עסקיות

ללא מטרות יהיה מאוד קשה למדוד את התקדמות ואפקטיביות העסק. שאנחנו מתקדמים לעבר המטרות שהצבנו, העסק שלנו אפקטיבי יותר. אם עוד לא קראתם את המאמר בנושא מטרות ויעדים, זה הזמן לקרוא! במאמר הזה נדבר על שלושת סוגי המטרות המרכזיות בעולם העסקים.

קרא עוד »
מהו מיצוב

מהו מיצוב של מותג

המיצוב שלכם יכול להרים את העסק שלכם למעלה או להוריד אותו למטה. במאמר נדבר על המושג "מיצוב", על החשיבות שלו בתהליך השיווקי של העסק ונלמד כיצד יוצרים מיצוב חיובי לעסק לפי הדרישות שלנו.

קרא עוד »